Menu

Sorgun da Taşeron İşçiler Bilgilendirildi

Yazdır / Tarih: 2018-01-03
Sorgun da Taşeron İşçiler Bilgilendirildi

Hak İş Konfederasyonu’na bağlı Hizmet-İş Yozgat Şubesi tarafından düzenlenen bilgilendirme toplantısına katılan Sorgun Belediye Başkanı Ahmet Şimşek, hükümetin yaptığı düzenleme sonrasında kadroya geçen taşeron işçilerle buluşup bundan sonraki süreç için yapılması gerekenleri anlattı.

Hizmet-İş Sendikası Başkanlığına bağlı Sorgun Belediyesi’nde taşeron olarak çalışırken kadroya geçen işçilere yönelik bilgilendirme toplantısı belediye düğün salonunda gerçekleştirildi. Programa Sorgun Belediye Başkanı Ahmet Şimşek’in yanı sıra başkan yardımcıları, birim müdürleri ve Hizmet-İş Sendikası Şube Başkanı Ferman Zararsız ve çok sayıda iş yeri temsilcileri ve işçiler katıldı.

Hükümetin taşeron işçilere yönelik yaptığı düzenlemenin ardından kafalarda oluşan soru işaretlerini kaldırmak ve işçileri bilgilendirmek için düzenleten toplantıda Hizmet-İş Sendikası Şube Başkanı Ferman Zararsız, belediyede çalışan işçilere yönelik düzenlenen bilgilendirme toplantısında izlenecek yolu anlattı. Zararsız,"2 Ocak’tan itibarin bütün taşeron işçiler çalıştıkları kurumlara dilekçelerini verecek. O dilekçeler kurum tarafından bir ay içerisinde elektronik ortamda Bakanlığa gönderecek. Bakanlıkta 90 gün içinde kadronuzu onaylayacak. Şirket olayı tamamen bitmiştir. Kafanızda soru işareti kalmasın" dedi.

Toplantıda işçilere seslenen Sorgun Belediye Başkanı Ahmet Şimşek ise hükümetin yaptığı düzenleme ile çalışma hayatında yeni bir dönemin başladığını ifade ederek, "Her yıl ihale yapılıyordu. Az da olsa işçi kardeşlerimizin aklında acaba işe alırlar mı almazlar mı diye tereddütler oluşuyordu. Bu kadro ile bu ortadan kalkmış oldu. İşçi hakkını alacak. Ama bir de hakkını vermek var. Aldığı paranın hakkını vererek evine helal lokma götürmek var. Biz hep sizin hakkınızı gözettik sizden de aynı şeyi bekliyoruz. Herkese hak ettiğini verdik devletimiz de bundan sonra verecektir fazlasıyla ama vatandaşımız da bunun karşılığını vermeli daha da işine sarılmalı. Hepinize hayırlı uğurlu olsun, zor günler geçirdik lakin hepsi geride kaldı devletimizle milletimizle birliğimiz düzenimiz bozulmadan daha güzel günler görmeyi diliyorum ve hepinizden daha iyi iş performansı bekliyorum, kendi işinizi yapar gibi sahiplenip çalışacağınıza inanıyorum tekrar hayırlı olsun" dedi.

Konuşmaların ardından ise Hizmet İş Şube Başkanı Ferman Zararsız, her konuda kendilerine yardımcı olan Belediye Başkanı Ahmet Şimşek’e teşekkür ederek plaket takdim etti.

 

Esra ÖZDEMİR

Diğer Haberler