Menu

Sorgun Belediyesi’nden gıda yardımı

Yazdır / Tarih: 2017-06-15
Sorgun Belediyesi’nden gıda yardımı

Sorgun Belediyesi tarafından Ramazan ayı nedeniyle fakir, muhtaç ve dar gelirli olduğu belirlenen yaklaşık 2 bin aileye gıda yardımı paketi dağıtımı yapıldı.

Belediyemizce, mübarek ramazan ayı nedeniyle, ilçemizdeki yardıma muhtaç, dar gelirli aileler tespit edilerek, gıda yardımında bulunuluyor. Yaklaşık 2 bin ihtiyaç sahibi aileye, temel gıda maddelerinden oluşan yardım paketleri, Zabıta Amirliğince adrese dayalı olarak dağıtımı yapıldı.
Sorgun Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından dağıtılan Ramazan paketlerinin 4 kişilik bir ailenin yaklaşık bir ay boyunca gıda ihtiyacını karşılayacak şekilde hazırlandığı bildirildi.
Sorgun Belediyesi olarak her zaman ihtiyaç sahibi vatandaşların yanında olduklarını ve bundan sonra da olmaya devam edeceklerini belirten BelediyeBaşkanı AhmetŞimşek;“Bu yıl, gıda yardımı için İlçemizdeki yardıma muhtaç, dar gelirli ihtiyaç sahibi yaklaşık 2 bin aileyi tespit ettik. Belediyemizce tespit edilen yaklaşık 2 bin ihtiyaç sahibi aileye, temel gıda maddelerinden oluşan yardım paketleri, Zabıta Amirliğince adrese dayalı olarak bizzat dağıtıldı. Her yıl Sorgun Belediyesi’nin mübarek Ramazan ayı münasebeti ile dar gelirli ailelerimize yönelik gıda paketi yardımımızı bu yılda gerçekleştiriyoruz.
Ramazan ayı, yardım ve paylaşma ayıdır. Sorgun Belediyesi olarak, manevi değeri yüksek olan Ramazan ayında ve diğer zamanlarda da vatandaşlarımızın umudu ve her zaman ihtiyaç sahibi ailelerimizin yanında olmaya devam edeceğiz. Peygamberimiz Hz. Muhammed’in (S.A.V) ‘Komşusu aç iken tok yatan bizden değildir’ hadisini kendimize düstur olarak kabul ediyoruz.
Ramazan ayında ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız gönül rahatlığı ile iftar yapabilsin, sahur yapabilsin düşüncesiyle yardım paketlerinin dağıtımını yapıyoruz. ” diye konuştu.

 

Esra ÖZDEMİR

Diğer Haberler