Menu

Sorgun Belediyesi Karla Mücadele Çalışmalarını Aralıksız Sürdürüyor

Yazdır / Tarih: 2018-12-26
Sorgun Belediyesi Karla Mücadele Çalışmalarını Aralıksız Sürdürüyor

Sorgun belediye başkanı murat gürbüz kar ile mücadele çalışmalarını aralıksız sürdürdüklerini söyledi

Sorgun Belediye Başkanı Murat Gürbüz, kar yağışlarının başlamasıyla birlikte  belediye olarak vatandaşları mağdur etmemek için gece gündüz çalıştıklarını bildirdi.

Sorgun Belediye Başkanı Murat Gürbüz, kentte etkili olan kar yağışının olumsuz etkilerinin vatandaşları mağdur etmemesi için gece gündüz demeden çalıştıklarını ifade ederek, “ Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı 4 greyder, 7 kepçe, 2 tuzlama kamyonu ve 65 kişilik kar küreme ekibiyle kentin muhtelif yerlerinde tuzlama ve yol açma çalışmalarını sürdürürken, temizlik işleri ekipleri de şehir merkezindeki kaldırımları temizliyor. Olumsuz hava koşullarına karşı vatandaşların mağduriyetlerinin giderilmesi amacıyla ekipler sabah erken saatlerden itibaren çalışmalarını sürdürüyor. Ekipler, özellikle eğitim kurumları, ibadethaneler, kamu kurum ve kuruluşları ile vatandaşların yoğun olarak kullandığı alanlarda kar küreme ve tuzlama çalışmaları yapıyor. Sorgun Belediyesi tüm birim ve ekipleri ile kentte etkili olan kar yağışından oluşabilecek olumsuz etkilere karşı 7/24 çalışmalarına devam ediyor. Şehir merkezinde belediye iş makineleri ve ekipler süresiz olarak kar temizleme çalışmalarına devam etmektedirler. Meydana gelebilecek buzlanmalara karşıda ana caddelerde ve ara sokaklarda tuzlama çalışması yapılıyor” dedi.

Her yıl olduğu gibi bu yılda kış mevsimi girmeden belediye olarak kış için bütün hazırlıları tamamladıklarını dile getiren Başkan Gürbüz, “Karla mücadele ekiplerini oluşturduk. Ekiplerimizin sorumluluk alanları belirlenerek ekip sorumlularına bildirilmiştir. Yapılan karla mücadelede bu güne kadar vatandaşın herhangi bir yerde mahsur kalması, ambulans veya acil ulaşım araçlarının hareketin kısıtlanması gibi herhangi bir olumsuzlukla karşı karşıya kalınmamıştır. Nitekim bu ve benzeri durumlar da belediyemize veya herhangi bir kamu kurumuna da intikal etmemiştir. Karla mücadele ederken vatandaşların talepleri olduğunda belediyemize ait kepçe, greyder ve diğer ekipmanlarımızla anında müdahale edilmiştir. Biz ilçemize hizmette ve vatandaşımızın huzur ve refahının sağlanmasında üzerimize düşen görevlerin bilincindeyiz” ifadelerini kullandı.

Diğer Haberler