Menu

Sorgun Belediyesi Atatürk Bulvarı üzerine 150 adet...

Yazdır / Tarih: 2017-11-14
Sorgun Belediyesi Atatürk Bulvarı üzerine 150 adet...

Yaşanabilir ve daha yeşil bir kent için çalışmalarını aralıksız olarak sürdüren Sorgun Belediyesi ilçenin en gözde caddesi olan Atatürk Bulvarı üzerine 150 adet mavi servi ağacı dikti.

Sorgun Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerince, havaların soğuması ile birlikte mevsim şartlarına dayanıklı yeşillendirme çalışmaları başlatılarak, cadde ve sokakların daha güzel bir görüntüye ulaşması sağlanıyor.

Ağaçlandırma çalışmaları ile ilgili olarak Sorgun Belediye Başkanı Ahmet Şimşek, kış ayının yaklaştığı şu günlerde cadde, sokak park ve bahçelerde ağaç budama ve fidan dikimi çalışmalarına ağırlık verdiklerini belirterek, “Sorgun’u daha iyi yaşanabilir bir şehir haline getirmek için çalışmalarımız aralıksız olarak sürdürüyoruz. Belediyemiz Park ve Bahçe Müdürlüğüne bağlı ekiplerimiz ilçemizin farklı noktalarına fidan dikimi yapıyor. İlçemizin en gözde caddelerinden olan Atatürk Bulvarı üzerine mavi servi ağacı dikerek bu caddemizi daha görkemli hale getirdik. Bunun yanı sıra ekiplerimiz park ve bahçelerde yoğun bir şekilde budama işlemi yapmaya devam ediyorlar. Yeşillendirme çalışmalarımız bununla sınırlı kalmayacak İlkbahar ayı ile birlikte fidan dikimlerimiz devam edecek" dedi.

 

Esra ÖZDEMİR

 

Diğer Haberler