Menu

Engelliler Maçında Dostluk Kazandı

Yazdır / Tarih: 2017-12-04
Engelliler Maçında Dostluk Kazandı

Bölgesel Amatör Lig B Grubunda, Sorgun Engelliler Umutspor Kulübü Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı ile Amasya Gümüşhacıköy Hayat Engelliler Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımları Sorgun’da karşı karşıya geldi.

Sorgun Kapalı Spor Salonunda oynanan karşılaşmaya, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle Yozgat protokolü ve sporseverler büyük ilgi gösterdi.

Asıl engelin bedende değil beyinde olduğunu belirten Başkan Şimşek " İnsan istedikten sonra yapamayacağı şey yok yeter ki istesin ve çaba göstersin, bedensel farklılıklar buna engel değil, biz her zaman destek olduk bundan sonra da elimizden geleni yapacağız. Bu maksatla bir farkındalık oluşturmak için buradayız. Bugün Sorgun Engelliler Umutspor Kulübünün sporcuları taraftarıyla kol kola gönül gönüle yapacak bu maçı. Skor ne olursa olsun dostluk kazanacak buna süphem yok. Onlarla birlikte bu hafta boyuncu etkinlikler yapacağız. Bizim Sorgun Engelliler takımına desteğimiz her zaman devam edecek. Bugün onlar için özel bir gün ve bizde yan yana olmak istedik. Bugün bu insanların mutluluğuna mutluluk katmak istiyoruz “dedi.

Sorgun Engelliler Umutspor Kulübü Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı Başkanı Zeynep Ertal Altınkuyu da gazetecilere yaptığı açıklamada Bölgesel Ligde Yozgat Sorgun olarak sezonun ilk maçına çıktıklarını Spor Kulüp Başkanı olarak böyle bir görevde olmaktan büyük mutluluk duyduğunu söyledi.

Altınkuyu "Engelleri sporla ve sporcularla aşmak çok iyi bir şey. Hayatın içerisinde bizde varız demek çok güzel bir şey. Birde bizim maçımız çok güzel bir ana geldi. 3Aralık Dünya Engeliler Gününe denk geldiği için biz çok mutluyuz" diye konuştu. Takım Kaptanı Temel Albeni ise yaptığı konuşmada şunları kaydetti: "Yeni bir oluşum. Karşımızdaki takım çok iyi bir takım. İyi oyuncular var. Ancak bizde iyi bir takımız. Kademe kademe gidiyoruz. Basamak basamak gidiyoruz. Tabii bu ilk maçımız. İlk maçlar her zaman sıkıntılıdır. Bugünde böyle bir sıkıntı yaşıyoruz. İlk maçımız olmasına rağmen çok iyiyiz. Şuanda çok iyi arkadaşlarımın kondüsyonu iyi. Hepsi daha yeni oyuncu 2 yılık oyuncu. Karşımızdaki oyuncular 10-12 yıllık oyuncular. Ben oyuncularımı kutluyorum."

Vali Kemal Yurtnaç, Sorgun Kaymakamı Mustafa Altınpınar ve Belediye Başkanı Ahmet Şimşek’in oyuncular ve yöneticilere çiçek ve çeşitli hediyeler vermesinin ardından oynanan maçta Gümüşhacıköy Hayat Engelliler Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı maçtan 63-43 galip ayrıldı.

Esra ÖZDEMİR

Diğer Haberler