Menu

Ahmet Uslu Dutluk Parkında Renkli Gösteri

Yazdır / Tarih: 2017-10-25
Ahmet Uslu Dutluk Parkında Renkli Gösteri

Yozgat’ın Sorgun Belediyesi, ilçenin merkezindeki en önemli yeşil alanlardan biri olan Ahmet Uslu Dutluk Parkında düzenlenen; ışıklı, müzikli, danslı su gösterisiyle izleyenleri büyüledi.

Sorgun Ahmet Uslu Dutluk Parkı içerisinde yapılan ışıklı müzikli su gösterisinin açılışı halkın yoğun ilgisi ve çok sayıda davetlinin katılımı ile yapıldı. Ahmet Uslu Dutluk Parkı meydanındaki eski havuz, yenilenerek fıskiyeli ve ışıklandırmalı havuza dönüştürüldü. Su ile aynı seviyede yer alan fıskiyelerden ışıklar eşliğinde yükselen sularla rengârenk görüntülerin oluştuğu havuz büyük beğeni topladı. Sorgun Belediye Başkanı Ahmet Şimşek de vatandaşlarla birlikte havuzdaki ışıklı gösteriyi Mehter Marşı eşliğinde izledi.

Proje hakkında izleyenlere bilgi veren Başkan Şimşek, suyun insan üzerindeki etkileri düşünülerek bu projeyi hayata geçirmeye karar verdiklerini ve Sorgunlulara müzik eşliğinde güzel vakit geçirmeleri için yaşam alanları yapmaya gayret ettiklerini dile getirerek proje hakkında şunları kaydetti;” Işıklı müzikli danslı su gösterisi projemizde su jeti, ahtapot, volkan, helezon, kuş kanadı, kalın köpük nozulu, radyal su jeti, radyal ördek ağızı, sis perdesi fıskiye sistemlerini kullandık. 50 cm’den 12 metreye kadar su püskürtme kapasitesine sahip 160 su başlığı bulunuyor. Su başlıklarının altına led aydınlatma uygulaması yapılarak görüntü kuvvetlendirilmiştir. Dört ayrı renkte toplam 20 müziğe uyumlu dans koreografisi yapılabilen uzaktan kontrol edilebilen kumanda odası mevcut. Sorgun’umuza renk katan ailece zaman geçirebileceğiniz insana nefes aldıran bir proje olduğuna inanıyorum. Hepimize hayırlı olmasını diliyorum.”

Davetlilere ve vatandaşlara katılımlarından dolayı teşekkür ederek yeni yapılacak projelerinde müjdesini de veren Başkan Şimşek, 12 adet park projesinin yapılacağını ve Yeni Çeltek Kömür İşletmesinin bulunduğu alana da peyzaj tasarım projesini yapacaklarını, Sorgun’u daha cazip kılmak amaçlı halka açık alanlar yapılacağını dile getirdi.

Esra ÖZDEMİR

 

Diğer Haberler