'); docprint.document.write('
'); docprint.document.write('
'); docprint.document.write(contenttext); docprint.document.write('
'); docprint.document.close(); docprint.focus(); }
Menu

Doğayı ve Hayvanları Koruma Derneğinden Başkan Şimşek’e Ziyaret

Yazdır / Tarih: 2017-06-02
Doğayı ve Hayvanları Koruma Derneğinden Başkan Şimşek’e Ziyaret

Yozgat Doğayı ve Hayvanları Koruma Derneği Başkanı Ali Ünal ve beraberindeki yönetim kurulu üyeleri, Sorgun Belediye Başkanı Ahmet Şimşek'i ziyaret etti. 

Ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyetini dile getiren Başkan Şimşek, belediye tarafından yaptırılan sokak hayvanları bakım evinin kısa sürede faaliyete geçeceğini söyledi.

 Üçtepeler mevkiinde yaptırılan ve 500 sokak hayvanın kalabileceği barınağın 25 bin metrekarelik geniş bir alanı kapsayacağını aktaran Şimşek, "Şu an çevre düzenlemesi yapılan barınakta, sokak hayvanlarının tedavileri ve bakımlarının daha sağlıklı koşullarda yapılacak. Barınakta 2 ve 4 metre genişliğinde toplam 60 kapalı kafes, 35 hayvan kulübesi, depo, jeneratör odası, soğuk hava deposu, idari bina, kazan dairesi ve ısıtma sistemi yer alıyor." dedi.

Yozgat Doğayı ve Hayvanları Koruma Derneği Başkan Yardımcısı Esma Arslan da bakım evinin tam donanımlı bir ambulansa ihtiyacı olduğunu, veterinerlik hizmeti ile sağlık hizmeti veren bir ekibinin yanı sıra, röntgen ve ultrason cihazları ile hayvanların tedavilerinin doğru ve hızlı bir biçimde yapılması isteğinde bulundu.

 

Esra ÖZDEMİR

Diğer Haberler