MUSTAFA ERKUT EKİNCİ

Mustafa Erkut Ekinci, 22.06.1981 tarihinde Sorgun'da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Sorgun'da tamamladı. Ömer Halis Demir Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü'nden 2004 yılında mezun oldu. 2004 yılında İnşaat Mühendisliği Lisans programını bitirdikten sonra 23.05.2005'te Sorgun'da Ekinci Mühendislik Firması'nı kurdu. 13 yıldır Serbest İnşaat Mühendisi olarak çalışmakta olan ve iyi derecede İngilizce bilen Ekinci, evli ve 2 çocuk babasıdır. 1995-1999 yılları arasında Sorgun Ülkü Ocakları Lise Teşkilatı'nda çeşitli görevlerde bulundu.2000-2004 yılları arasında Niğde Üniversitesi Aksaray Mühendislik Fakültesi'nde Mühendislik Fakültesi Başkanlığı dâhil olmak üzere Aksaray Ülkü Ocakları'nda çeşitli görevlerde bulundu. 2005-2008 yılları arasında Sorgun Ülkü Ocakları Başkanlığı görevinde bulundu. 2009 yılında yapılan mahalli idareler seçimlerinde MHP Sorgun Belediyesi Meclis Üyesi seçildi. 2014 yılında yapılan mahalli idareler seçimlerinde tekrar MHP Sorgun Belediyesi Meclis Üyesi seçildi. 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde MHP Yozgat Sorgun Belediye Başkanı seçildi.

SORGUN EĞRİÖZ DERESİ’NDE ISLAH ÇALIŞMASI

Sorgun Eğriöz Deresi’nde ıslah çalışması
Yazdır / Tarih: 2021-06-17

Sorgun ilçe merkezinden geçen Eğriöz Deresi’nde süren ıslah çalışmaları kapsamında dere zemini betonla kaplanmaya başlandı.

Sorgun Belediye Başkanı Mustafa Erkut Ekinci, Eğriöz Deresi'nin Hastane Caddesi'nden başlayıp, kaplıcalar bölgesine kadar olan bölümünde dere zemininin betonla kaplanacağını bildirdi.

Belediyenin dere ıslahı çalışmasını tamamladığı ve zeminin betonla kaplama işinin DSİ tarafından yapıldığını ifade eden Ekinci, "İlçemizin iki önemli deresi bulunmaktadır. Bunlardan biri Delibaş, diğeri Eğriöz. Her iki deremizden de şiddetli yağmur yağması durumunda sel felaketi yaşanmaktadır. Bunların önüne geçebilmek amacıyla derelerimizi ıslah ediyoruz. Belediye olarak ilçemizi modern bir ilçe yapmak için elimizden gelen gayreti gösteriyourz." dedi.

Ekinci, çalışmalarda kendilerine destek olan MHP Yozgat Milletvekili İbrahim Ethem Sedef'e de teşekkür etti.