MUSTAFA ERKUT EKİNCİ

Mustafa Erkut Ekinci, 22.06.1981 tarihinde Sorgun'da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Sorgun'da tamamladı. Ömer Halis Demir Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü'nden 2004 yılında mezun oldu. 2004 yılında İnşaat Mühendisliği Lisans programını bitirdikten sonra 23.05.2005'te Sorgun'da Ekinci Mühendislik Firması'nı kurdu. 13 yıldır Serbest İnşaat Mühendisi olarak çalışmakta olan ve iyi derecede İngilizce bilen Ekinci, evli ve 2 çocuk babasıdır. 1995-1999 yılları arasında Sorgun Ülkü Ocakları Lise Teşkilatı'nda çeşitli görevlerde bulundu.2000-2004 yılları arasında Niğde Üniversitesi Aksaray Mühendislik Fakültesi'nde Mühendislik Fakültesi Başkanlığı dâhil olmak üzere Aksaray Ülkü Ocakları'nda çeşitli görevlerde bulundu. 2005-2008 yılları arasında Sorgun Ülkü Ocakları Başkanlığı görevinde bulundu. 2009 yılında yapılan mahalli idareler seçimlerinde MHP Sorgun Belediyesi Meclis Üyesi seçildi. 2014 yılında yapılan mahalli idareler seçimlerinde tekrar MHP Sorgun Belediyesi Meclis Üyesi seçildi. 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde MHP Yozgat Sorgun Belediye Başkanı seçildi.

VALİMİZ SAYIN ZİYA POLAT BELEDİYEMİZİ ZİYARET ETTİ

VALİMİZ SAYIN ZİYA POLAT BELEDİYEMİZİ ZİYARET ETTİ
Yazdır / Tarih: 2021-05-25

Valimiz Sayın Ziya POLAT, Belediye Başkanımız M. Erkut EKİNCİ'Yİ ve Belediyemizi ziyaret etti. Belediye Başkanımızdan mevcut çalışmalar ve yapılması planlanan projeler hakkında bilgi alarak Belediye Şeref Defterini imzaladı.

 

elediye Başkanımız M. Erkut Ekinci ile birlikte İlçemizde jeotermal sıcak su kaynaklarından faydalanılarak organik domates üretimi yapılan seralarda inceleme yapan Valimiz Sayın Ziya Polat, Termal'in başkenti konumunda olması gereken ilçemizde hem termal tesislerin hem de bu tür seraların sayısının artması gerektiğini belirtti.
Belediye Başkanımız M. Erkut Ekinci, ilçemizde turizm ve istihdama yönelik çalışmaları olduğunu ve bu projeleri çok önemsediğini, termal turizmde Sorgun'un adının daha çok duyulması için faaliyetlerinin süreceğini dile getirdi.
 
Valimiz Sayın Ziya Polat ziyareti esnasında İlçemizde önemli bir yere sahip olan Jeotermal Enerji Isı Merkezi ve yeni yapılan Sıcak Su Dağıtım Merkezimizi de ziyaret etti.
Belediye Başkanımız M. Erkut Ekinci eşliğinde yetkililerden bilgi alan Valimiz Polat, "İlimizin jeotermal potansiyeli çok yüksek. Sorgun'un bu alanda sahip olduğu kaynaklar oldukça fazla ve jeotermal kaynaklarımızı turizm, sağlık, tarım ve diğer alanlarda daha fazla kullanmalıyız. Bu alanda yapılacak her türlü yatırımın sonuna kadar arkasında olacağız" dedi.
Belediye Başkanımız M. Erkut Ekinci, "İlçemizde jeotermal ısı merkezimiz ile 1500 eşdeğer konutun ısınması sağlanıyor, otel ve kaplıcalarımızda şifalalı sularımız kullanıyor, termal turizm alanında ise projelerimiz mevcut gerekli desteği sağladığımızda inşallah Sorgun'umuz Türkiye genelinde termal turizm, sağlık ve tarım alalında sayılı yerler arasında olacak"dedi.