MUSTAFA ERKUT EKİNCİ

Mustafa Erkut Ekinci, 22.06.1981 tarihinde Sorgun'da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Sorgun'da tamamladı. Ömer Halis Demir Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü'nden 2004 yılında mezun oldu. 2004 yılında İnşaat Mühendisliği Lisans programını bitirdikten sonra 23.05.2005'te Sorgun'da Ekinci Mühendislik Firması'nı kurdu. 13 yıldır Serbest İnşaat Mühendisi olarak çalışmakta olan ve iyi derecede İngilizce bilen Ekinci, evli ve 2 çocuk babasıdır. 1995-1999 yılları arasında Sorgun Ülkü Ocakları Lise Teşkilatı'nda çeşitli görevlerde bulundu.2000-2004 yılları arasında Niğde Üniversitesi Aksaray Mühendislik Fakültesi'nde Mühendislik Fakültesi Başkanlığı dâhil olmak üzere Aksaray Ülkü Ocakları'nda çeşitli görevlerde bulundu. 2005-2008 yılları arasında Sorgun Ülkü Ocakları Başkanlığı görevinde bulundu. 2009 yılında yapılan mahalli idareler seçimlerinde MHP Sorgun Belediyesi Meclis Üyesi seçildi. 2014 yılında yapılan mahalli idareler seçimlerinde tekrar MHP Sorgun Belediyesi Meclis Üyesi seçildi. 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde MHP Yozgat Sorgun Belediye Başkanı seçildi.

BAŞKAN EKİNCİ MÜJDEYİ VERDİ, İMZAYI ATTI

Başkan Ekinci müjdeyi verdi, imzayı attı
Yazdır / Tarih: 2020-12-25

Sorgun Belediye Başkanı Erkut Ekinci daha önce Sorgunlulara müjdeli haber vereceğini duyurmuş ve bu sevindirici haberi vermek için Cuma gününü işaret etmişti. Başkan Ekinci Sorgun’a fabrika yapacaklarını duyurdu.

Yozgat’ın Sorgun İlçe Belediye Başkanı Mustafa Erkut Ekinci, Tüm hayalim ve çabam Sorgunumuzu göç veren değil göç alan bir şehir haline getirmek” dedi.

Sorgun Belediye Başkanı M. Erkut Ekinci sosyal medya hesabı üzerinden yapılacak olan projenin videosunu paylaşarak açıklamada bulundu. Fabrika binasının Belediye tarafından yapılacağını ve 2021 Nisan ayı sonunda kira karşılığı yatırımcı firmaya teslim edileceğini söyleyen Başkan Ekinci, “iç donanım ve makinalar yatırımcı firma tarafından yapılacak, çok yakında su depolarımızın yanında makine sesleri duyacağız” ifadelerini kullandı.

Başkan Ekinci yaptığı açıklamanın devamında; Değerli Hemşehrilerim, Tüm hayalim ve çabam Sorgunumuzu göç veren değil göç alan bir şehir haline getirmek. Yol, kaldırım, temizlik, su bizim zaten asli görevimiz. Ekiplerimiz işlerinin başında ve bu hizmetleri sunmak üzere organize edildiler.

Biz şehrimizi modernize ederken burada yaşayacak insanların hayatını kazanacakları ve mutlu yaşayabilecekleri bir yuva haline getirmek istiyoruz. Şehrimize yatırımcı çekmek, parası olan zenginlerimizi yatırıma yöneltmek için mücadelemiz devam ediyor, devam edecek. Bu anlamda, attığımız imzanın sera yatırımının ardından çok önemli bir adım olduğunu düşünüyor; hayırlı olmasını temenni ediyorum.” dedi.