MUSTAFA ERKUT EKİNCİ

Mustafa Erkut Ekinci, 22.06.1981 tarihinde Sorgun'da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Sorgun'da tamamladı. Ömer Halis Demir Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü'nden 2004 yılında mezun oldu. 2004 yılında İnşaat Mühendisliği Lisans programını bitirdikten sonra 23.05.2005'te Sorgun'da Ekinci Mühendislik Firması'nı kurdu. 13 yıldır Serbest İnşaat Mühendisi olarak çalışmakta olan ve iyi derecede İngilizce bilen Ekinci, evli ve 2 çocuk babasıdır. 1995-1999 yılları arasında Sorgun Ülkü Ocakları Lise Teşkilatı'nda çeşitli görevlerde bulundu.2000-2004 yılları arasında Niğde Üniversitesi Aksaray Mühendislik Fakültesi'nde Mühendislik Fakültesi Başkanlığı dâhil olmak üzere Aksaray Ülkü Ocakları'nda çeşitli görevlerde bulundu. 2005-2008 yılları arasında Sorgun Ülkü Ocakları Başkanlığı görevinde bulundu. 2009 yılında yapılan mahalli idareler seçimlerinde MHP Sorgun Belediyesi Meclis Üyesi seçildi. 2014 yılında yapılan mahalli idareler seçimlerinde tekrar MHP Sorgun Belediyesi Meclis Üyesi seçildi. 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde MHP Yozgat Sorgun Belediye Başkanı seçildi.

UÇAN ADAMLAR SORGUN’DA

UÇAN ADAMLAR SORGUN’DA
Yazdır / Tarih: 2019-09-02

UÇAN ADAMLAR SORGUN’DA 

Sorgun Belediyesi’nin katkılarıyla 3’üncü Geleneksel Motosiklet Festivali ve Moto-Cross Yarışmaları büyük ilgi gördü.

Sorgun Belediyesi’nin katkılarıyla 3’üncü Geleneksel Motosiklet Festivali ve Moto-Cross Yarışmaları büyük ilgi gördü. Hafta sonu düzenlenen festival ve yarışmalarla uçan adamlar gösterileri ile katılımcıları büyülediler. Türkiye’nin her bölgesinden gelen motosikletçiler Sorgun Ahmet Uslu Dutluk Parkı’nda Cumartesi günü başlayan festivalde buluştular. İki gün süren festival kapsamında Sorgun’a Yozgat’ın ve Türkiye’nin her yerinden gelen konuklar gönüllerince eğlendiler.
Sorgun Belediye Başkanı Erkut Ekinci, “Çok büyük bir mesire alanını Sorgun’a kazandıracağım inşallah. İçerisinde yürüyüş alanları olan, bisiklet, gezi, dinlenme, gözleme parkuru olan bir yürüyüş alanını mutlaka kazandıracağız. Sene hep birlikte bunun üç misli kalabalıkla yaparız” dedi.
Konuşmaların ardından festivale katılanlara plaket takdim edildi.