MUSTAFA ERKUT EKİNCİ

Mustafa Erkut Ekinci, 22.06.1981 tarihinde Sorgun'da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Sorgun'da tamamladı. Ömer Halis Demir Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü'nden 2004 yılında mezun oldu. 2004 yılında İnşaat Mühendisliği Lisans programını bitirdikten sonra 23.05.2005'te Sorgun'da Ekinci Mühendislik Firması'nı kurdu. 13 yıldır Serbest İnşaat Mühendisi olarak çalışmakta olan ve iyi derecede İngilizce bilen Ekinci, evli ve 2 çocuk babasıdır. 1995-1999 yılları arasında Sorgun Ülkü Ocakları Lise Teşkilatı'nda çeşitli görevlerde bulundu.2000-2004 yılları arasında Niğde Üniversitesi Aksaray Mühendislik Fakültesi'nde Mühendislik Fakültesi Başkanlığı dâhil olmak üzere Aksaray Ülkü Ocakları'nda çeşitli görevlerde bulundu. 2005-2008 yılları arasında Sorgun Ülkü Ocakları Başkanlığı görevinde bulundu. 2009 yılında yapılan mahalli idareler seçimlerinde MHP Sorgun Belediyesi Meclis Üyesi seçildi. 2014 yılında yapılan mahalli idareler seçimlerinde tekrar MHP Sorgun Belediyesi Meclis Üyesi seçildi. 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde MHP Yozgat Sorgun Belediye Başkanı seçildi.

CUMHURBAŞKANIMIZIN SÖZÜNÜ YERİ DÜŞÜRMESİNLER!

Cumhurbaşkanımızın sözünü yeri düşürmesinler!
Yazdır / Tarih: 2019-09-02

Cumhurbaşkanımızın sözünü yeri düşürmesinler! 

Sorgun Belediye Başkanı Erkut Ekinci, Millet Bahçesi ile ilgili “ Göreve geldiğimizden itibaren Millet Bahçesi projesini önemseyerek Sayın Cumhurbaşkanımızın sözünü yere düşürmemek adına 4 ay gibi kısa bir sürede daha önce yapılamayan çalışmaları yaparak Millet Bahçesi Projesini gerçekleştirmek için gereken tüm adımları attık” dedi.

Sorgun Belediye Başkanı Erkut Ekinci, Millet Bahçesi ile ilgili “ Sayın Cumhurbaşkanımız “100 günlük acil eylem planı” kapsamında açıkladığı Millet Bahçeleri projelerinden birini de ilçemizi şereflendirerek Sorgun’a yapılacağını bildirmişti. Aradan geçen bunca zamana karşı yer tahsisi gerçekleştirilememiş ve proje askıda kalmıştır. Göreve geldiğimizden itibaren Millet Bahçesi projesini önemseyerek Sayın Cumhurbaşkanımızın sözünü yere düşürmemek adına 4 ay gibi kısa bir sürede daha önce yapılamayan çalışmaları yaparak Millet Bahçesi Projesini gerçekleştirmek için gereken tüm adımları attık.  Millet Bahçesinin yeni yerinin tahsisini gerçekleştirdik emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Ancak verilen emeklere rağmen yine başladığımız noktaya döndük.  Yer tahsisi yapıldı diye,  şahsi açıklamalar yapılıyor, proje bitmiş gibi davranılıyor Sayın Cumhurbaşkanımızın sözü olan ve taraf gözetmeksizin sahip çıkılması gereken Millet Bahçesi Projesine hala başlanılamadığı göz ardı ediliyor. Biz belediye olarak gerekli tüm adımları atıp Sorgun halkının desteğini alarak üzerimize düşeni yaptık. Bundan sonra iş Yozgat’ın tamamını kucaklayacağına dair söylemlerde bulunan Cumhurbaşkanı Yardımcımız Hemşehrimiz Sayın Fuat Oktay ve siyasilerimize düşüyor. Sayın Cumhurbaşkanımızın sözünü yere düşürmemesi gereken onlardır. Bizde sorgun halkı olarak onlardan destek bekliyoruz.” dedi.