MUSTAFA ERKUT EKİNCİ

Mustafa Erkut Ekinci, 22.06.1981 tarihinde Sorgun'da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Sorgun'da tamamladı. Ömer Halis Demir Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü'nden 2004 yılında mezun oldu. 2004 yılında İnşaat Mühendisliği Lisans programını bitirdikten sonra 23.05.2005'te Sorgun'da Ekinci Mühendislik Firması'nı kurdu. 13 yıldır Serbest İnşaat Mühendisi olarak çalışmakta olan ve iyi derecede İngilizce bilen Ekinci, evli ve 2 çocuk babasıdır. 1995-1999 yılları arasında Sorgun Ülkü Ocakları Lise Teşkilatı'nda çeşitli görevlerde bulundu.2000-2004 yılları arasında Niğde Üniversitesi Aksaray Mühendislik Fakültesi'nde Mühendislik Fakültesi Başkanlığı dâhil olmak üzere Aksaray Ülkü Ocakları'nda çeşitli görevlerde bulundu. 2005-2008 yılları arasında Sorgun Ülkü Ocakları Başkanlığı görevinde bulundu. 2009 yılında yapılan mahalli idareler seçimlerinde MHP Sorgun Belediyesi Meclis Üyesi seçildi. 2014 yılında yapılan mahalli idareler seçimlerinde tekrar MHP Sorgun Belediyesi Meclis Üyesi seçildi. 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde MHP Yozgat Sorgun Belediye Başkanı seçildi.

SORGUN’DA OKUL KANTİNLERİNDE DENETİM

Sorgun’da okul kantinlerinde denetim
Yazdır / Tarih: 2019-09-13

Sorgun’da okul kantinlerinde denetim | 13 EYLüL 2019

Sorgun Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler ilçe genelindeki okul kantinleri ve okul çevresindeki bakkallarda denetim gerçekleştirdi.

Eğitim- öğretim yılının başlaması nedeniyle kantinlerde ve okullara yakın bölgelerdeki market ve bakkallarda  öğrencilerin sağlığını tehdit edecek unsurları ortadan kaldırmak üzere Sorgun Belediyesi Zabıta müdürlüğü ekipleri sıkı denetimler gerçekleştirdi. Denetimler kapsamında okul kantinlerinin hijyen kurallarına uyup uymadığı, satılan ürünlerin son kullanma tarihi ve işletmelerin ruhsatları kontrol  edildi. Denetim sırasında okullara açıkta satılan yiyeceklerin cam kaplarda satılması gerektiği, ürünlerin üzerinde fiyat etiketi olması gerektiği, satışı yasak olan yağlı cips ürünlerin ve gazlı içeceklerin satılmaması yönünde uyarılarda bulunuldu.

"Çocuklarımızın sağlığı çok önemli" 

Sorgun Belediye Başkanı M. Erkut Ekinci "Özellikle bu kantinlerimizde ruhsatlı olarak temiz ve hijyenik şartlarda hizmet verilip verilmediğini denetliyoruz. Çocuklarımızın sağlığı çok önemli. Dolayısıyla satılan ürünlerin gazlı içecekler, yağlı yiyecek olmaması lazım, bunun yanı sıra hijyenik koşullarda bizim için çok önemli, tüm uyarılara rağmen dikkat etmeyen olursa da peyderpey idari para cezalarından kapatma cezalarına kadar gidiyoruz çok şükür ki şuana kadar olumsuz bir durumla karşılaşmadık bu konuda özen gösteren vatandaşlarımıza da teşekkür ediyorum. Çocuklarımız bizim geleceğimiz ve geleceğimize sahip çıkmalıyız. Bu denetimleri yıl içinde zaman zaman yapacağız çocuklarımızın sağlığının takipçisiyiz" dedi.