MUSTAFA ERKUT EKİNCİ

Mustafa Erkut Ekinci, 22.06.1981 tarihinde Sorgun'da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Sorgun'da tamamladı. Ömer Halis Demir Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü'nden 2004 yılında mezun oldu. 2004 yılında İnşaat Mühendisliği Lisans programını bitirdikten sonra 23.05.2005'te Sorgun'da Ekinci Mühendislik Firması'nı kurdu. 13 yıldır Serbest İnşaat Mühendisi olarak çalışmakta olan ve iyi derecede İngilizce bilen Ekinci, evli ve 2 çocuk babasıdır. 1995-1999 yılları arasında Sorgun Ülkü Ocakları Lise Teşkilatı'nda çeşitli görevlerde bulundu.2000-2004 yılları arasında Niğde Üniversitesi Aksaray Mühendislik Fakültesi'nde Mühendislik Fakültesi Başkanlığı dâhil olmak üzere Aksaray Ülkü Ocakları'nda çeşitli görevlerde bulundu. 2005-2008 yılları arasında Sorgun Ülkü Ocakları Başkanlığı görevinde bulundu. 2009 yılında yapılan mahalli idareler seçimlerinde MHP Sorgun Belediyesi Meclis Üyesi seçildi. 2014 yılında yapılan mahalli idareler seçimlerinde tekrar MHP Sorgun Belediyesi Meclis Üyesi seçildi. 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde MHP Yozgat Sorgun Belediye Başkanı seçildi.

VETERİNERLİK FAKÜLTESİ ÖĞRENCİLERİNE ‘HOŞ GELDİNİZ’ YEMEĞİ

Veterinerlik Fakültesi Öğrencilerine ‘Hoş geldiniz’ yemeği
Yazdır / Tarih: 2019-10-24

Veterinerlik Fakültesi Öğrencilerine ‘Hoş geldiniz’ yemeği | 24 EKIM 2019

Sorgun Belediye Başkanı M. Erkut Ekinci, Veteriner Fakültesinin ilk öğrencileri için Sorgun Belediyesine ait sosyal tesislerde bir akşam yemeği organizasyonu tertipledi.

Sorgun Belediye Başkanı M. Erkut Ekinci, Bozok Üniversitesi Veteriner Fakültesi’nde eğitim öğretim hayatına başlayan 61 öğrenci ve Sorgunda bulunan veteriner hekimleri akşam yemeğinde bir araya getirdi.

Öğrencilere aile sıcaklığında geçirecekleri ve her alanda desteklenecekleri eğitim öğretim süresinin sözünü veren Başkan Ekinci,” bugün burada sizlerle birlikte olmaktan dolayı çok mutluyum, öğrencilik hayatı hem güzel hem de zor bir süreç ama biz bu süreçte size destek olmak için elimizden ne geliyorsa yapmaya hazırız. Hepimiz burada sizin için toplandık amacımız bu süreci sizin en yararlı şekilde geçirmenizi sağlamak ve ben inanıyorum ki ilçemizde bulunan veteriner hekim arkadaşlarımız size kapılarını sonuna kadar açacaklar, küçük yerlerde okumanın en güzel yanı aile gibi olmaktır siz bize gelip bir sıkıntımız var dediğinizde çözmek için tüm imkanlarımızı kullanırız. Hazır hepiniz buradayken size de bir müjdem var sözünü verdiğimiz laboratuvar binasının protokolünü imzaladık Sayın Rektörümüzün imzalamasını bekliyoruz evrak işlemleri biter bitmez dört ay gibi kısa bir sürede laboratuvar binanızı teslim edeceğiz” dedi.

Düzenlenen yemeğe Veteriner Hekimler Odası Başkanı Faruk Anteplioğlu ve oda yönetimi, MHP İlçe Başkanı Zafer Yusuf Kutlusoy, Sorgunda bulunan Veteriner Hekimler katıldı.